Współpraca z opiekunem floty samochodowej niesie wiele korzyści dla przedsiębiorstwa oraz wszystkich jego pracowników. Nasi eksperci mogą Cię wspierać na każdym etapie poszukiwania pojazdów oraz wyboru formy ich finansowania, jak i później, w zadaniach związanych z zarządzaniem nimi oraz ewentualną ich wymianą. Przed rozpoczęciem swoich działań przeprowadzamy rozmowę z Klientem dotyczącą jego oczekiwań odnośnie do administracji flotą samochodową. Zwracamy uwagę na branżę, w której działa oraz cel, w jakim mają być wykorzystywane dane pojazdy.
- Negocjujesz kontrakt wynajmu długoterminowego
- Chcesz uniknąć kosztownych wpadek
- Potrzebujesz opinii eksperckiej lub wsparcia w zakresie proponowanych umów
Paul Gogolinski i Krzysztof Sosnowski - 50 lat doświadczenia w branży zarządzania flotą
Chcesz prawidłowo przygotować dokumentację flotową (Car Policy)?
Chcesz ograniczyć ryzyka i szkodowość?
Paul Gogolinski i Krzysztof Sosnowski - 50 lat sukcesów w branży zarządzania flotą
- Twoja firma posiada flotę samochodową
- Świadczysz usługi na rynku flotowym
- Potrzebujesz opinii eksperckiej lub analiz w zakresie rynku
Paul Gogolinski i Krzysztof Sosnowski - 50 lat doświadczenia w branży zarządania flotą
Chcesz przygotować firmę do wdrożenia elektromobilności?
Chcesz obniżyć ryzyko oraz koszty?
Paul Gogolinski i Krzysztof Sosnowski - 50 lat sukcesów w branży zarządzania flotą
- Negocjujesz kontrakt wynajmu długoterminowego
- Chcesz uniknąć kosztownych wpadek
- Potrzebujesz opinii eksperckiej lub wsparcia w zakresie proponowanych umów
Paul Gogolinski i Krzysztof Sosnowski - 50 lat doświadczenia w branży zarządzania flotą
Chcesz prawidłowo przygotować dokumentację flotową (Car Policy)?
Chcesz ograniczyć ryzyka i szkodowość?
Paul Gogolinski i Krzysztof Sosnowski - 50 lat sukcesów w branży zarządzania flotą
- Twoja firma posiada flotę samochodową
- Świadczysz usługi na rynku flotowym
- Potrzebujesz opinii eksperckiej lub analiz w zakresie rynku
Paul Gogolinski i Krzysztof Sosnowski - 50 lat doświadczenia w branży zarządania flotą
Chcesz przygotować firmę do wdrożenia elektromobilności?
Chcesz obniżyć ryzyko oraz koszty?
Paul Gogolinski i Krzysztof Sosnowski - 50 lat sukcesów w branży zarządzania flotą
Kim jesteśmy?
Paul Gogolinski
Krzysztof Sosnowski
Outsourcing floty samochodowej
Zajmujemy się administrowaniem flotą samochodową przedsiębiorstw. Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza zdobyta na licznych szkoleniach pozwalają nam na świadczenie wysokiej jakości usług zarówno dla firm, które działają na rynku flotowym, jak i dla tych korzystających z pojazdów podczas realizacji codziennych zadań. Jeśli chcesz zoptymalizować koszty związane z wykorzystaniem floty samochodowej lub potrzebujesz opinii eksperckiej dotyczącej tego zagadnienia — zapraszamy do kontaktu.
Profesjonalna opieka nad flotą samochodową
Przeprowadzamy badania pozwalające spojrzeć na działania podejmowane w związku z autami przedsiębiorstwa z innej perspektywy. Zbieramy dane, grupujemy je i porównujemy, aby znaleźć dla Klienta jak najlepsze rozwiązanie. Jako administrator floty samochodowej podejmujemy działania, które mają zredukować koszty związane z wykorzystaniem pojazdów w firmie.
Dzięki skorzystaniu z naszych usług możesz ograniczyć ponoszone koszty na zarządzenie flotą o co najmniej 15-20%. Jako jedna z niewielu firm konsultingowych zajmujemy się również doradztwem personalnym. W działach związanych z flotą powinny pracować osoby o określonych cechach oraz z konkretnymi umiejętnościami. Możemy zająć się przeprowadzeniem rekrutacji z uwzględnieniem wszystkich Twoich oczekiwań.
Dlaczego to nam warto powierzyć administrację pojazdami?
Jako doradca flotowy organizujemy również różnorodne szkolenia dla pracowników zainteresowanych kwestiami związanymi z zarządzaniem pojazdami. Tematy oraz zakres zajęć uzgadniamy zawsze z Klientami. Dzięki temu na spotkaniach możemy przekazywać te informacje, których dane osoby będą potrzebować w pracy. Zależy nam zawsze na przejrzystości umowy, dlatego wszystkie koszty współpracy przedstawiamy podczas pierwszych rozmów ze Zleceniodawcami. W razie pytań odnośnie do administracji flotą samochodową lub innej naszej usługi — zapraszamy do kontaktu.
Na tle innych firm flotowych w Polsce wyróżniają nas doskonała znajomość branży konsultingowej, a także indywidualne podejście do Klienta. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy wiele rozwiązań, które umożliwiają osiągnięcie określonych celów, a co za tym idzie, ułatwienie pracy Zleceniodawców. Do administracji flotą samochodową podchodzimy kompleksowo, co pozwala nam zapewniać pojazdom naszych Klientów najlepszą opiekę. O profesjonalizmie Total Fleet Solutions świadczą opinie osób korzystających z naszych usług oraz nagrody, które otrzymaliśmy. Jesteśmy rozpoznawani zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Dlaczego z nami warto?
Niezależna firma
Obiektywne ekspertyzy
Wieloletnie doświadczenie
Profesjonalne raporty
Brak ukrytych opłat
Działająca na polskim rynku firma produkcyjno – handlowa oparta na kapitale polskim, branża spożywcza, prowadzi swoją działalność handlową na terenie całej Polski. Biuro główne i zakład produkcyjny zlokalizowane jest na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Na zajmowanym terenie znajdują się jeszcze magazyny oraz punkt celny.
Do realizacji swoich potrzeb Firma wykorzystuje 120 pojazdów z czego 300 to lekkie samochody dostawcze a 20 to samochody ciężarowa służące do spedycji towarów na terenie Polski. Modelem posiadania i użytkowania aut są zakupy pojazdów na własność. Do realizacji w/w strategii firma korzysta z różnych instrumentów finansowych. Część aut kupowana jest za środki własne, część z wykorzystaniem dedykowanej linii kredytowej. Ponad połowa aut użytkowana jest na podstawie leasingu operacyjnego ze spłatą kapitału początkowego do poziomu 1%. Po zakończeniu umowy leasingu pojazdy są wykupowane i w zależności od ich stanu technicznego dalej wykorzystywane w działalności.
Moda na oszczędzanie jest wieczna. Jednym z największych obszarów kosztowych w przedsiębiorstwach są pojazdy firmowe. Najczęściej flota stanowi drugi budżet w firmie (po płacach) i jest często obszarem pozbawionym stałej i merytorycznej kontroli. Generalnie na samochodach znają się wszyscy. Rozmawiać można godzinami jakie auto jest lepsze, tańsze, mniej lub bardziej zawodne. Nic trudnego jest przecież wybrać i kupić samochód. Oferty salonów, reklamy, broszury, gazety motoryzacyjne skutecznie utwierdzają nas w pozycji znawców. Negocjujemy więc ceny, wybieramy wyposażenie, silniki, rodzaje paliwa, moce silników. I kupujemy. Przyznacie Państwo, ze proces nie jest zbyt złożony.
Czy aby na pewno?
Total Cost of Ownership to nie tylko termin z podręcznika dla fleet managera. Niezależnie czy mówimy o dużej firmie czy tylko i wyłącznie o pojedynczym samochodzie w działalności gospodarczej, racjonalne wyliczenie przewidywanych kosztów powinno stanowić pierwszy krok przy podejmowaniu decyzji zakupowej.
Nikt bardziej niż mały przedsiębiorca nie wie jak ważnym jest oglądanie każdej wydawanej złotówki. Za małymi firmami nie stoją wielkie korporacje gdzie decydenci nie wydają swoich pieniędzy. Każdy błąd kosztować będzie utratę własnych pieniędzy. Dlatego też podwójnie zachęcam do poniższej lektury skróconego poradnika dla „flotowca” w małej firmie.
Kryzysy ekonomiczne i słabe wyniki firmy wzmacniają modę na oszczędzanie. Z kolei dynamiczne wzrosty, doskonałe rezultaty, wysoka rentowność, zrealizowane plany które mają magiczny wpływ na poluzowywanie koncentracji na kosztach. Program Oszczędności ma często negatywny wpływ na skojarzenia kadry zarządzającej przedsiębiorstwem. Większość ludzi łączy oszczędności flotowe z działaniami głównie obniżającymi jakość i zadowolenie Klienta wewnętrznego.
Fleet: Jako Total Fleet Solutions świadczą Państwo kompleksowe usługi doradcze dla firm w temacie obsługi flot samochodowych. Jakie zebrali Państwo doświadczenia w tej kwestii na rynku polskim?
Paul Gogoliński: Total Fleet Solutions działa na rynku już dwa lata świadcząc usługi doradztwa flotowego. Ale nie tylko doradztwa, gdyż w międzyczasie podjęliśmy się innych działań związanych z rynkiem flotowym. Myślę, że to dobry moment na refleksje jak wyglądały pierwsze miesiące naszej działalności i jak w naszej opinii wygląda polski rynek flotowy w praktyce.
Krzysztof Sosnowski: Dodam, że to rynek widziany oczami ludzi, którzy kształtowali go od początku, to jest od lat dziewięćdziesiątych. Po wielu latach pracy w firmach wynajmu długoterminowego przeszliśmy na drugą stronę. To zderzenie się z tym, co po części sami stworzyliśmy ma wielki wpływ na nasze refleksje - w którym kierunku ten rynek zaczął podążać, no i dlaczego zaczął podążać w kierunku zupełnie innym niż rynki w miarę podobne. Nasz polski rynek wynajmu jest odmienny od tego co dzieje się i jest zorganizowane w krajach, które okrzepły z tymi produktami.
Wynajem długoterminowy (FSL) przebojem wdziera się do polskich przedsiębiorstw. Analizując dane Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu można stwierdzić, że z tej formy finansowania i używania auta korzysta już ponad 150 tysięcy kierowców. Jeżeli dodamy prawie 10% wzrost sprzedaży rok do roku to liczby te zaczynają robić duże wrażenie i już za chwilę zaczniemy dobijać do cyfry 200.000. Sporo.
Tym razem chciałbym powrócić do Państwa nie z liczbami dotyczącymi rynku najmu pojazdów a z próbą odgadnięcia tego, jak będzie wyglądał rynek graczy CFM w najbliższych latach. A, że dzieje się dużo i wróble głośno ćwierkają zwiastując nadejście jesieni, pomyślałem, że warto przez chwilę się wyciszyć, pochylić głowę, zamknąć oczy i wysilić wyobraźnie. Wyobraźnie mam dużą (przynajmniej tak mi się nieskromnie wydaje) więc moje myśli szybko poszybowały w kierunku dziwnych, co nie oznacza nieprawdopodobnych obrazów.
Na temat rynku sprzedaży aut nowych i używanych, sytuacji dealerów i producentów w czasie pandemii napisano już przynajmniej kilkadziesiąt artykułów. Wspominano również o rynku flotowym, chociaż głównie ze strony sprzedaży i malejącego popytu na auta. Mało kto zadał sobie pytanie, co tam słychać w firmach wynajmu długoterminowego, średnio i krótko terminowego najmu pojazdów, w carsharingu. Gdzie na twarzach pojawiły się łzy, gdzie zaś rozkwitł uśmiech na myśl o zbliżającej się przyszłości post epidemiologicznej. Poniższe opinie są odzwierciedleniem moich przemyśleń, obserwacji i wiedzy, jaką na dzień dzisiejszy dysponuję.
Od jakiegoś czasu wydawało mi się, że temat jest jasny i prosty, a wiedza wśród właścicieli firm, zarządów, decydentów finansowych czy fleet managerów jest pełna. Ostatnio miałem przyjemność uczestniczyć w dużym szkoleniu dotyczącym zarzadzania flotą pojazdów w firmie. Ku mojemu zdziwieniu temat, jaki model posiadania i użytkowania aut jest najbardziej efektywny powrócił z taką siłą, że postanowiłem poświęcić mu trochę czasu i napisać kilka zdań na ten temat. Mam nadzieję, że artykuł zachęci Państwa do przemyśleń i dyskusji.
W poprzednim miesiącu wróżyliśmy sobie przyszłość zarządzania flotą z fusów jeszcze nie zaparzonej kawy. Zajęcie miłe i sympatyczne. Kawa jak zawsze w Menadżerze Floty wspaniała. Czarna, gorąca z lekko czekoladową nutą. Można się zrelaksować, pomarzyć, puścić wodze fantazji. Chciałoby się tak zawsze.
Niestety bujanie w obłokach ma to do siebie, że w końcu trzeba zejść na ziemie. Z wróżb przejdźmy do konkretów. A te nie wyglądają zbyt dobrze. Przede wszystkim prawie nikt nie wie co go czeka. Wody w usta nabrały towarzystwa leasingowe i firmy wynajmu długoterminowego. Zamiast potężnej dawki informacji, edukacji Klientów, tłumaczeń, wsparcia, gdzieniegdzie pojawiają się wzmianki i nieśmiałe sygnały. A przecież dla działów flotowych, księgowych i finansowych szykuje się rewolucja. Im większa flota tym większa praca do wykonania. A czas płynie nieubłaganie. Czyżby znów czekało nas ulubione w Polsce pospolite ruszenie?
Według danych PCK kierowcy flotowi powodują aż 30 proc. wypadków drogowych w Polsce. Jakie są tego - z Panów punktu widzenia – podstawowe przyczyny?
Paul Gogolinski: Przyczyn jest wiele. Przede wszystkim kierowcy samochodów służbowych przejeżdżają znacznie więcej kilometrów niż zwykli użytkownicy dróg. To powoduje, że statystycznie ich udział w zdarzeniach drogowych musi być większy. Po drugie styl pracy i realizowane zadania. Pośpiech jest stałym elementem ich pracy. To powoduje, że wiele manewrów wykonują w sposób błędny. Ludzie zapominają, że wypadek czy kolizja buduje negatywny wizerunek firmy.
Krzysztof Sosnowski: Warto jeszcze wspomnieć o tym, że większość kierowców jest niedoszkolona, przecenia swoje i innych umiejętności. W wirze pracy zapominamy nie tylko o swoim bezpieczeństwie ale również o bezpieczeństwie innych. Nikt nie bierze pod uwagę, że gdzieś na drodze są nasi bliscy i dzięki utrwaleniu takich negatywnych postaw tworzymy klimat niebezpieczny dla wszystkich
Działająca na polskim rynku firma wchodząca w skład międzynarodowego koncernu farmaceutycznego prowadzi swoją działalność handlową na terenie całej Polski. Swoje biuro ma zlokalizowane na obrzeżach dużego miasta wojewódzkiego. W otoczeniu biura znajduje się także magazyn centralny i centrum dystrybucyjne.
Do realizacji swoich potrzeb Firma wykorzystuje 300 pojazdów z czego 20 to lekkie samochody dostawcze. Modelem posiadania i użytkowania aut jest wynajem długoterminowy. Taka samą strategie stosuje spółka matka i inne spółki siostrzane. Z uwagi na niniejsze uwarunkowania nie ma możliwości realizacji innej strategii niż ogólnie przyjęta zasada wynajmu. Firma matka nie narzuca preferowanego dostawcy usług. Podstawowym kryterium jest szeroko rozumiane połączenie oczekiwanej jakości z ceną. W firmie funkcjonuje spisany regulamin używania samochodów służbowych. Regulamin zawiera zbiór podstawowych zasad i obowiązków pracowników. Regulamin nie przewiduje żadnych kar ani nagród umownych. Wszelkie procesy i procedury nie stanowią wynikającego z siebie ciągu zdarzeń i nie zostały opisane w sposób szczegółowy. Regulamin pozostawia duże pole do interpretacji. Strategia flotowa (car policy) jest w dyspozycji zarządu spółki i nie stanowi spisanego dokumentu.
Działająca na polskim rynku firma produkcyjno – handlowa oparta na kapitale polskim, branża spożywcza, prowadzi swoją działalność handlową na terenie całej Polski. Biuro główne i zakład produkcyjny zlokalizowane jest na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Na zajmowanym terenie znajdują się jeszcze magazyny oraz punkt celny.
Do realizacji swoich potrzeb Firma wykorzystuje 120 pojazdów z czego 300 to lekkie samochody dostawcze a 20 to samochody ciężarowa służące do spedycji towarów na terenie Polski. Modelem posiadania i użytkowania aut są zakupy pojazdów na własność. Do realizacji w/w strategii firma korzysta z różnych instrumentów finansowych. Część aut kupowana jest za środki własne, część z wykorzystaniem dedykowanej linii kredytowej. Ponad połowa aut użytkowana jest na podstawie leasingu operacyjnego ze spłatą kapitału początkowego do poziomu 1%. Po zakończeniu umowy leasingu pojazdy są wykupowane i w zależności od ich stanu technicznego dalej wykorzystywane w działalności.
Moda na oszczędzanie jest wieczna. Jednym z największych obszarów kosztowych w przedsiębiorstwach są pojazdy firmowe. Najczęściej flota stanowi drugi budżet w firmie (po płacach) i jest często obszarem pozbawionym stałej i merytorycznej kontroli. Generalnie na samochodach znają się wszyscy. Rozmawiać można godzinami jakie auto jest lepsze, tańsze, mniej lub bardziej zawodne. Nic trudnego jest przecież wybrać i kupić samochód. Oferty salonów, reklamy, broszury, gazety motoryzacyjne skutecznie utwierdzają nas w pozycji znawców. Negocjujemy więc ceny, wybieramy wyposażenie, silniki, rodzaje paliwa, moce silników. I kupujemy. Przyznacie Państwo, ze proces nie jest zbyt złożony.
Czy aby na pewno?
Total Cost of Ownership to nie tylko termin z podręcznika dla fleet managera. Niezależnie czy mówimy o dużej firmie czy tylko i wyłącznie o pojedynczym samochodzie w działalności gospodarczej, racjonalne wyliczenie przewidywanych kosztów powinno stanowić pierwszy krok przy podejmowaniu decyzji zakupowej.
Nikt bardziej niż mały przedsiębiorca nie wie jak ważnym jest oglądanie każdej wydawanej złotówki. Za małymi firmami nie stoją wielkie korporacje gdzie decydenci nie wydają swoich pieniędzy. Każdy błąd kosztować będzie utratę własnych pieniędzy. Dlatego też podwójnie zachęcam do poniższej lektury skróconego poradnika dla „flotowca” w małej firmie.
Kryzysy ekonomiczne i słabe wyniki firmy wzmacniają modę na oszczędzanie. Z kolei dynamiczne wzrosty, doskonałe rezultaty, wysoka rentowność, zrealizowane plany które mają magiczny wpływ na poluzowywanie koncentracji na kosztach. Program Oszczędności ma często negatywny wpływ na skojarzenia kadry zarządzającej przedsiębiorstwem. Większość ludzi łączy oszczędności flotowe z działaniami głównie obniżającymi jakość i zadowolenie Klienta wewnętrznego.
Fleet: Jako Total Fleet Solutions świadczą Państwo kompleksowe usługi doradcze dla firm w temacie obsługi flot samochodowych. Jakie zebrali Państwo doświadczenia w tej kwestii na rynku polskim?
Paul Gogoliński: Total Fleet Solutions działa na rynku już dwa lata świadcząc usługi doradztwa flotowego. Ale nie tylko doradztwa, gdyż w międzyczasie podjęliśmy się innych działań związanych z rynkiem flotowym. Myślę, że to dobry moment na refleksje jak wyglądały pierwsze miesiące naszej działalności i jak w naszej opinii wygląda polski rynek flotowy w praktyce.
Krzysztof Sosnowski: Dodam, że to rynek widziany oczami ludzi, którzy kształtowali go od początku, to jest od lat dziewięćdziesiątych. Po wielu latach pracy w firmach wynajmu długoterminowego przeszliśmy na drugą stronę. To zderzenie się z tym, co po części sami stworzyliśmy ma wielki wpływ na nasze refleksje - w którym kierunku ten rynek zaczął podążać, no i dlaczego zaczął podążać w kierunku zupełnie innym niż rynki w miarę podobne. Nasz polski rynek wynajmu jest odmienny od tego co dzieje się i jest zorganizowane w krajach, które okrzepły z tymi produktami.
Wynajem długoterminowy (FSL) przebojem wdziera się do polskich przedsiębiorstw. Analizując dane Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu można stwierdzić, że z tej formy finansowania i używania auta korzysta już ponad 150 tysięcy kierowców. Jeżeli dodamy prawie 10% wzrost sprzedaży rok do roku to liczby te zaczynają robić duże wrażenie i już za chwilę zaczniemy dobijać do cyfry 200.000. Sporo.
Tym razem chciałbym powrócić do Państwa nie z liczbami dotyczącymi rynku najmu pojazdów a z próbą odgadnięcia tego, jak będzie wyglądał rynek graczy CFM w najbliższych latach. A, że dzieje się dużo i wróble głośno ćwierkają zwiastując nadejście jesieni, pomyślałem, że warto przez chwilę się wyciszyć, pochylić głowę, zamknąć oczy i wysilić wyobraźnie. Wyobraźnie mam dużą (przynajmniej tak mi się nieskromnie wydaje) więc moje myśli szybko poszybowały w kierunku dziwnych, co nie oznacza nieprawdopodobnych obrazów.
Na temat rynku sprzedaży aut nowych i używanych, sytuacji dealerów i producentów w czasie pandemii napisano już przynajmniej kilkadziesiąt artykułów. Wspominano również o rynku flotowym, chociaż głównie ze strony sprzedaży i malejącego popytu na auta. Mało kto zadał sobie pytanie, co tam słychać w firmach wynajmu długoterminowego, średnio i krótko terminowego najmu pojazdów, w carsharingu. Gdzie na twarzach pojawiły się łzy, gdzie zaś rozkwitł uśmiech na myśl o zbliżającej się przyszłości post epidemiologicznej. Poniższe opinie są odzwierciedleniem moich przemyśleń, obserwacji i wiedzy, jaką na dzień dzisiejszy dysponuję.
Od jakiegoś czasu wydawało mi się, że temat jest jasny i prosty, a wiedza wśród właścicieli firm, zarządów, decydentów finansowych czy fleet managerów jest pełna. Ostatnio miałem przyjemność uczestniczyć w dużym szkoleniu dotyczącym zarzadzania flotą pojazdów w firmie. Ku mojemu zdziwieniu temat, jaki model posiadania i użytkowania aut jest najbardziej efektywny powrócił z taką siłą, że postanowiłem poświęcić mu trochę czasu i napisać kilka zdań na ten temat. Mam nadzieję, że artykuł zachęci Państwa do przemyśleń i dyskusji.
W poprzednim miesiącu wróżyliśmy sobie przyszłość zarządzania flotą z fusów jeszcze nie zaparzonej kawy. Zajęcie miłe i sympatyczne. Kawa jak zawsze w Menadżerze Floty wspaniała. Czarna, gorąca z lekko czekoladową nutą. Można się zrelaksować, pomarzyć, puścić wodze fantazji. Chciałoby się tak zawsze.
Niestety bujanie w obłokach ma to do siebie, że w końcu trzeba zejść na ziemie. Z wróżb przejdźmy do konkretów. A te nie wyglądają zbyt dobrze. Przede wszystkim prawie nikt nie wie co go czeka. Wody w usta nabrały towarzystwa leasingowe i firmy wynajmu długoterminowego. Zamiast potężnej dawki informacji, edukacji Klientów, tłumaczeń, wsparcia, gdzieniegdzie pojawiają się wzmianki i nieśmiałe sygnały. A przecież dla działów flotowych, księgowych i finansowych szykuje się rewolucja. Im większa flota tym większa praca do wykonania. A czas płynie nieubłaganie. Czyżby znów czekało nas ulubione w Polsce pospolite ruszenie?
Według danych PCK kierowcy flotowi powodują aż 30 proc. wypadków drogowych w Polsce. Jakie są tego - z Panów punktu widzenia – podstawowe przyczyny?
Paul Gogolinski: Przyczyn jest wiele. Przede wszystkim kierowcy samochodów służbowych przejeżdżają znacznie więcej kilometrów niż zwykli użytkownicy dróg. To powoduje, że statystycznie ich udział w zdarzeniach drogowych musi być większy. Po drugie styl pracy i realizowane zadania. Pośpiech jest stałym elementem ich pracy. To powoduje, że wiele manewrów wykonują w sposób błędny. Ludzie zapominają, że wypadek czy kolizja buduje negatywny wizerunek firmy.
Krzysztof Sosnowski: Warto jeszcze wspomnieć o tym, że większość kierowców jest niedoszkolona, przecenia swoje i innych umiejętności. W wirze pracy zapominamy nie tylko o swoim bezpieczeństwie ale również o bezpieczeństwie innych. Nikt nie bierze pod uwagę, że gdzieś na drodze są nasi bliscy i dzięki utrwaleniu takich negatywnych postaw tworzymy klimat niebezpieczny dla wszystkich
Działająca na polskim rynku firma wchodząca w skład międzynarodowego koncernu farmaceutycznego prowadzi swoją działalność handlową na terenie całej Polski. Swoje biuro ma zlokalizowane na obrzeżach dużego miasta wojewódzkiego. W otoczeniu biura znajduje się także magazyn centralny i centrum dystrybucyjne.
Do realizacji swoich potrzeb Firma wykorzystuje 300 pojazdów z czego 20 to lekkie samochody dostawcze. Modelem posiadania i użytkowania aut jest wynajem długoterminowy. Taka samą strategie stosuje spółka matka i inne spółki siostrzane. Z uwagi na niniejsze uwarunkowania nie ma możliwości realizacji innej strategii niż ogólnie przyjęta zasada wynajmu. Firma matka nie narzuca preferowanego dostawcy usług. Podstawowym kryterium jest szeroko rozumiane połączenie oczekiwanej jakości z ceną. W firmie funkcjonuje spisany regulamin używania samochodów służbowych. Regulamin zawiera zbiór podstawowych zasad i obowiązków pracowników. Regulamin nie przewiduje żadnych kar ani nagród umownych. Wszelkie procesy i procedury nie stanowią wynikającego z siebie ciągu zdarzeń i nie zostały opisane w sposób szczegółowy. Regulamin pozostawia duże pole do interpretacji. Strategia flotowa (car policy) jest w dyspozycji zarządu spółki i nie stanowi spisanego dokumentu.
Podczas zwrotu samochodu po wynajmie długoterminowym przeprowadzane są szczegółowe oględziny, mające na celu ocenę wszelkich uszkodzeń, które wykraczają poza normalne zużycie. Grozi to niestety naliczeniem dodatkowych opłat zgodnie z warunkami umowy....
Wybór między kredytem lub leasingiem samochodu na firmę jest strategiczną decyzją dla przedsiębiorców. Rozwiązania te oferują różne korzyści, ale i ograniczenia, mogące znacząco wpływać na płynność finansową i operacyjną danego biznesu. W tym...
Amortyzacja auta w firmie to strategiczny proces rozkładania kosztów zakupu pojazdu na cały okres jego użytkowania. Pozwala to na lepsze zarządzanie finansami przedsiębiorstwa i umożliwia bardziej precyzyjne planowanie budżetu. Warto zapoznać się...